Aukcie ako chrípka…

Možno sa vám bude zdať tento titulok veľmi divný,ale o chvíľu pochopíte,prečo som môj príspevok nazvala práve takto.V našej rodine sa totiž dražby rozmohli ako skutočne ťažká epidémia.
Všetko to začal môj manžel. Kdesi na nete narazil na zmienku o tejto stránke a vtedy určite ešte ani on sám netušil, aký prevrat v rodine tým spôsobí. Niekoľko dní na aukcie len „čumel“, neskôr pribudol poznámkový blok, po čase aj stopky… Nebolo s ním reči a k PC sa ostatní členovia rodiny dostali len po tvrdom boji. Vtedy som ešte netušila, k čomu sa schyľuje, z jeho kusých informácií som pochopila princíp nákupov, ale keď prišlo k prvému útoku na rodinný rozpočet, myslím tým prvý nákup Bid-ov, zbystrila som pozornosť a bola som v strehu. V krátkom čase, myslím, že to trvalo asi dva dni, prišiel za mnou do kuchyne a so širokým úsmevom
na tvári mi oznámil, že pre mňa vydražil fotoaparát! Smiala som sa,veď nie je apríl, ale keď o pár dní zazvonil kuriér a priniesol balíček, bola som v miernom úžase. Musela som priznať, že to jeho vysedávanie pred PC má svoj racionálny dôvod!

Nebol to síce žiadny posledný výkrik technického pokroku, ale aj tak ma veľmi potešil. A už bolo semienko zasiate! Keď mi oznámil, že potrebuje ďalšie eurá na dobitie účtu, nemala som námietky, len jednu podmienku, aby zaregistroval aj mňa. A tak sme sa o čas pri dražbách začali deliť, keďže máme len jeden PC a ja som sa snažila „vydolovať“ z neho čo najviac informácií o jednotlivých aukciách, o hráčoch,atď.  Pekne sme sa dohodli na striedavej službe v kuchyni, aby sme sa mohli obaja venovať aj dražbám.

Lenže, to vlastne bol len začiatok… Keď sa mi podarilo vydražiť USB kľúč a darovala som ho môjmu švagrovi, s ktorým bývame v jednom dome, bez zaváhania nás požiadal, aby sme mu pomohli pri registrácii a podelili sa s ním o naše,doteraz získané poznatky z aukcií.T ak a až teraz som pochopila, akú Pandorinu skrinku môj manžel otvoril!!! Čas pri počítači sa už delí medzi troch záujemcov a my uvažujeme o kúpe ďalšieho. Alebo sa podarí vydražiť ho???
Chvíľu bol pokoj, nasledujúce výhry sme vymenili za Bid-y a tak sme dospeli do štádia, keď sme vyčerpali limity a museli čakať na obnovu. Vtedy som mala pocit, že nervozita v našom dome sa dá krájať a môj manžel začne strihať meter! 
Odvtedy sme už prekonali ďalšiu obnovu limitov, do rodiny dražiteľov pribudli naše dve dcéry a celkový počet vyhraných aukcií v rodine sa zvýšil na 35!!! Ani raz to nebolo nič veľké, ale tá radosť z výhry sa nedá zaplatiť. Teraz sa už teším na manželove narodeniny, mám pre neho vŕtačku, ktorú tak veľmi chcel. On vždy myslel na druhých a pre seba vlastne ešte nezískal nič. Dcéry majú malé deti a obidve už pre ne vydražili Lego, pre seba nejaké voňavky a dokonca ja som od nich dostala ručný ponorný mixér, samozrejme vydražený v aukcii! Pri našich stretnutiach vždy debata končí výmenou skúseností z aukcií a plánovaním, na čo si kto z nás v budúcnosti brúsi zuby!
Veľmi rýchlo sme pochopili, že na drahé predmety nemáme dosť Bid-ov, naše finančné možnosti to nedovoľujú, ale aj maličkosti potešia, a ten adrenalín pri dražbe je ako bonus. Zatiaľ sa nám darí v aukciách neprerábať, veď vydražiť myš v hodnote 72 Eur za viac ako 10000 Bid-ov,čo predstavuje viac,ako 300Eur je podľa mňa hrozný nezmysel a vzbudzuje to vážne podozrenie, že ten hráč je len virtuálny.
Nuž ale nám sa zatiaľ darí a to isté želám aj vám. Prajem vám šťastnú ruku pri výbere aukcií a úspechy pri dražbách. S tou „epidémiou“ u nás som sa už zmierila,len neviem, čo sa bude diať,keď začnú práce v záhrade. „Lovu zdar“, priatelia nech sa vám darí.

Author: wellbid

Share This Post On

1 komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.