Skúsenosti a postrehy

Aby som nestratil kontakt so stránkou počas nútenej pauzy (vyčerpané limity), rozhodol som sa prispieť svojou troškou „do mlyna“ a podeliť sa s čitateľmi tohto blogu o niekoľko skúseností a postrehov z dražieb, ktorých som sa zúčastnil a sledovania iných, z môjho hľadiska veľmi zaujímavých dražieb.
Som na invalidnom dôchodku, mám ťažko postihnuté nohy a tak internet je jedna z mála mojich aktivít. Keď som objavil stránku za1cent a začal som ju sledovať, moje prvé dojmy boli rozporuplné. Napriek tomu som sa zaregistroval,kúpil prvý balík Bid-ov a plný optimizmu a eufórie som začal dražiť. Samozrejme, ako zrejme väčšina nováčikov, zaplatil som „povinnú“ nováčikovskú daň a priebehu niekoľkých minút som bol na nule.
Nasledovala chvíľa smútku a sklamania a rozhodovania, či to skúsim znovu. Nie je predsa žiadnym tajomstvom, že dôchodky u nás neposkytujú neobmedzené možnosti podobného „plytvania“. Srdce hráča ma presvedčilo, kúpil som ďalšiu dávku Bid-ov a začal som sledovať, kam sa zapojím, aby som už konečne niečo vyhral a uspokojil tak racionálnu časť svojej osobnosti,s tále nespokojnú s predchádzajúcou stratou. A vyšlo to, v priebehu dvoch dní som vyčerpal limit vyhraných aukcií! Neboli to žiadne drahé predmety, s počtom Bid-ov, ktoré som mal k dispozícii som si na nič veľké netrúfol. Výhry som vymenil opäť na Bid-y a mesiac som netrpezlivo čakal na reset limitov. Denne som aukcie sledoval, robil si poznámky a snažil sa „prekuknúť“ stratégiu a taktiku hráčov, ktorí sa na aukciách zúčastňujú pravidelne.
Limity sa obnovili a ja som opäť začal dražiť. Mal som k dispozícii viac Bid-ov, tak som si trúfol viac. A naozaj sa začalo dariť! Lehátko pre maličkú vnučku, lego pre vnuka, foťák pre manželku, vŕtačka pre mňa a ešte USB kľúč…a opäť pauza… Samozrejme ,tieto predmety som si dal poslať a tak som musel konto opäť „dobiť“, ale straty som vyrovnal a tak som spokojnejší. Stále sú to síce len malé a lacné veci ,ale ten adrenalín a radosť pri úspechu sa zaplatiť nedá !
Určite som mal aj za hrsť šťastia, že sa na „moje“ aukcie nezleteli supi, ktorí len čakajú, kým sa vysilíte a oni potom víťazoslávne, za pár prihodení, zinkasujú skoro už Váš, predmet záujmu…Aj tak mi stále nie je jasné, aký má význam vydražiť balík 30 000 Bid-ov, keď Vás to stojí temer 60 000 alebo sa tri dni biť o notebook za 1200Eur, keď prerobíte 1700!!! Tieto a podobné dražby si odkladám do sledovaných, pretože v ukončených sa neobjavujú…Ktovie prečo???  
Veľmi ma pobavila naivita prispievateľky na tomto blogu, ktorá si trúfa privyrobiť k materskej tým, že každý mesiac vyhrá 5 aukcií po 150 Eur. Pane Bože, sladká nevedomosť… Alebo???

Mám vytipovaných hráčov, ktorí za mesiac „prešustrujú“ 200 – 300 tis. Bid-ov, ako sa im to darí??? Kto ich sponzoruje? Sú skutoční? Alebo už siaham do gemblerského svedomia? To sú otázky,ktoré ma znepokojujú a ktoré zrejme navždy zostanú nezodpovedané. Zrejme by nebolo od veci pristupovanie do aukcií obmedziť sumou, alebo časom. Veď teoreticky ktorákoľvek aukcia môže byť nekonečná, keď stále pribudnú noví a novší hráči…Na tom samozrejme profituje len organizátor, veď predmet dražby je preplatený aj 10x. A ešte jedna zaujímavosť : Prečo sa za 30tis.balík Bid-ov uvádza tržná cena 1 500 Eur, keď 25tis.stojí 750Eur?

To je zatiaľ všetko.Teraz sa obrním trpezlivosťou a ešte dva týždne budem len pasívne sledovať a fandiť tým slabším. Zdravím vás a prajem vám šťastnú ruku pri výbere aukcií a úspech v dražbách.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.