Ako na to 2

Znovu zdravím všetkých hráčov a užívateľov stránky za1cent.sk a taktiež pozdravujem celý tím stránky. Dnes by som chcel pokračovať v návode, ktorý som písal pred pár dňami. Bolo to kvôli vám, aby sa vám v aukciách darilo, možno viac ako mne. Dúfam, že minulý príspevok vám aspoň v niečom pomohol, že ste si niečo z neho zobrali a vyhrali pár aukcií. Dnes vám napíšem o ďalších veciach, ktoré by vám dopomohli k vyhratiu aukcie. 
Po šieste. 
Každému by som odporučil vyhradiť si jeden deň, keď nebudete prihadzovať na žiadnu z aukcií, ale budete trpezlivo sledovať ostatné aukcie. Preto vám to odporúčam, pretože je dobré sledovať stratégie vašich protivníkov, prísť na to, ako jednoducho vyhrať aukciu. Každý z nás už určite spozoroval ten bod, čas, keď to protivník vzdá a prenechá vám predmet, pretože už nie je schopný alebo ochotný o daný predmet bojovať. A to vám objasní viac ďalší bod. 

Po siedme. 
Poradil by som vám takú vec, že neprihadzujte na aukciu od začiatku, ale začnite až niekedy vtedy, keď bude cena predmetu väčšia, vaši protivníci minú veľa bidov a vám stále nejaké zostanú. Vtedy môže protivník totiž od aukcie ustúpiť a nechá vás vyhrať, pretože už minul veľa bidov a už ich toľko nemá, aby s vami súperil. Vtedy podľa mňa máte veľkú šancu daný predmet vyhrať. 
Po ôsme. 
Ak ste novým užívateľom stránky, tak ako darček pre nového užívateľa, dostanete prvý zakúpený balíček lacnejší o 60%, resp. ku 200 bidom, dostanete 60% z tohto balíka nad rámec zadarmo. No neoplatí sa to? Radím vám kúpte si väčší balíček, predsa dostanete bidy navyše a tie sa vám určite niekedy zídu. Len si dajte pozor, ak sa vám táto ponuka zobrazí na stránke kúpi a vy sa rozhodnete, že to zatiaľ nevyužijete, túto ponuku v tú chvíľu stratíte. Ale ak sa raz rozhodnete, že túto ponuku využijete, dá sa to vyriešiť tým, že napíšete e-mail administrátorom prostredníctvom kontaktného formulára na stránke. 
Po deviate. 
Na každej z aukcií sa dá nastaviť automat, ktorý bude za vás automaticky na danú aukciu prihadzovať. Vtedy nemusíte sedieť stále za počítačom, ale môžete si odbehnúť do obchodu, prípadne nemusíte bdieť nad aukciou celú noc a neustále prihadzovať, ale za to sa môžete pekne do ružova vyspať vo vašej pohodlnej postele. Automat je avšak obmedzený na minimálne 45 prihodení, ale zdá sa mi, že som spozoroval typ aukcie, keď sa dá nastaviť automat aj na menej prihodení. Automat väčšine užívateľov dopomôže k vyhratiu aukcie, pretože veľké množstvo hráčov stratí o predmet záujem, keď vidí, že druhý hráč má nastavený automat, ale oni si ho nemôžu dovoliť z dôvodu obmedzeného množstva svojich bidov na účte. Podľa môjho názoru plní automat funkciu strašiaka na druhých hráčov :D. 
A nakoniec po desiate. 
Taktiež vám stránka ponúka funkciu strážcu aukcie, ktorý vám automaticky po nastavení v okamihu začatia aukcie, prostredníctvom SMS správy oznámi, že sa máte zapojiť do aukcie, pretože tá už začala. Táto službička vás bude stáť iba smiešne 2 bidy. Veď to nie je veľa. Odporúčam pre tých, ktorým sa nechce sedieť nad počítačom a netrpezlivo sledovať, či aukcia už náhodou nezačala. 
Tak, to je z mojej strany všetko. Dúfam, že vám moje rady pomôžu k úspešnému zvládnutiu aukcie alebo niektorým dopomôže aj k viacerým aukciám. Potom ak niečo nakoniec vyhráte a ak sa vám bude chcieť, napíšte vašu skúsenosť na tento blog, aby aj ostatní vedeli, že sa to naozaj dá a že netreba strácať aj tú poslednú nádej, pretože určite každému z vás sa raz stane, že niečo konečne vyhráte. Želám všetkým pekný deň, príjemné draženie a veľa radosti z vyhraných aukcií, Johnny.

Author: wellbid

Share This Post On

4 komentáre

 1. Ahojte Ja som sa pred dvoma dnami registroval a som len zvedavy ako to funguje a idem doprvej aukcie. Drzte palce

  Odpovedať
 2. registrácia a využívanie služieb portálu sú zdarma. Účasť na aukciách si však vyžaduje zakúpenie kreditov – BIDy. Aké množstvo si zakúpite a koľko ich miniete na aukciách je len a len na Vás. V parametroch každej aukcie je uvedené, koľko BIDov Vás bude stáť každé prihodenie (Prihoď x 1, 3, 6, 9..). To, že sa kredity nevracajú znamená, že ak ich raz miniete na nejakej aukcii ale ju nevyhráte, na účet sa Vám nevrátia. Ak však nastavíte automat np. na 200 prihodení a aukciu vyhráte použitím len 65 kreditov, zvyšných 135 sa Vám na účet vráti, pretože ste nimi neprihadzovali.

  POZOR! Automat sa nastavuje na Prihodenia! Tj., ak na tlačítku aukcie vidíte Prihoď x 3 = jedno prihodenie Vás bude stáť 3 BIDy. Minimálne nastavenie automatu je 45 prihodení, takže na účte musíte mať minimálne 135 BIDov!

  Ak sa Vám podarí danú auciu vyhrať, budete už musieť zaplatiť iba obstarávaciu cenu a dopravné náklady. Np. ak vezmeme túto ukončenú aukciu http://www.za1cent.sk/auction/videokamera_sony_hdr-pj580ve_full_hd__500363439.html

  hodnota tovaru 800,00 €
  náklady na BIDy (2919) 1,98 € tj. bidy, ktoré výherca minul na tejto aukcii
  obstarávacie náklady 0,17 € konečná cena vydraženého predmetu
  XXX ušetril(a): 797,85 €

  Ak by ste boli víťazom Vy, tak po ukončení aukcie by ste musel zaplatiť už iba 10,17 € (0,17 € obstarávacie náklady plus 10 € poštovné)

  Tovar je doručovaný v priebehu 14 dní odo dňa zaplatenia za vyhraný predmet. Výherca má však možnosť vymeniť tovar na kredity alebo na hotovosť, ktorú zasielame na PayPal účet.

  Prosím, oboznámte sa s obsahom záložky Nápoveda a Faq, umiestnili sme tam všetky najčastejšie kladené otázky a odpovede.

  Odpovedať
 3. Dobrý deň..mala by som jednu otázku.. ked chcem vymeniť vydrazeny predmet za dobytie Paypalu,ako to funguje?Akú sumu dostanem za ten vyhraný predmet a ako,resp.komu mám napísať informáciu,či beriem daný tovar,alebo chcem radšej peniaze??Ďakujem

  Odpovedať
 4. Všetko je to v internej pošte, vrátane ponúkaného počtu BIDov za vydražený predmet. Nemusíte nikomu písať.

  Odpovedať

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.