Dôvody prečo som späť

Tých dôvodov je naozaj veľa. Prvý ozaj najvážnejší je moja dcéra, ktorá sa potajomky registrovala na túto stránku. Vidina splniť si sen – vysnívaný tablet – riskovala. Ešte šťastie, že som na to prišla. Lepšie povedané – Krutá pravda. Len čo som zrušila registráciu na tejto stránke sama sa priznala. No zároveň som našla na počítači stránku za1cent a prihlásený nejaký zuno. Hneď mi došlo o čo asi ide. Dodatočne informujem, že dcéra má 11 rokov.
Našťastie k tomu aby mohla dražiť bolo potrebné zakúpenie bidov. To ju muselo stopnúť. Nemá 18 rokov, takže žiaden účet, žiaden paypal. Najviac ma ale bolelo, že mi klamala. Bolo to jej prvé klamstvo, ktoré mohlo mať neskutočné následky. Zachránila nás podmienka zakúpenia bidov. To musím tím iba pochváliť. Nikdy ma ani vo sne nenapadlo, že sa moja dcéra dá na voľačo také.
Na blogu je uverejnený aj príspevok „Čo všetko sa môže stať“ Teraz už tomu verím, ale radšej by som to počúvala od kamarátky aký má problém ako to zažiť na vlastnej koži. Čo nasledovalo? Jednoducho žiadosť o zrušenie účtu cez môj mail. Účet bol zrušený a problém čiastočne vyriešený. Samozrejme dostala zákaz na dosť dlhý čas nepoužívať počítač. No v škole sa k počítaču dostane veď to má aj v rozvrhu. Domáce úlohy taktiež prezentácie cez počítač. Ďalej informácie k projektom – internet. Tak toto nebol veľmi účinný zákaz. Tak ako ju potrestať? Bude mať samotný trest efekt?
Nechala som si to všetko uležať v hlave a na čo som prišla? Tak dobre. Ešte stále som videla na dcére veľké sklamanie ale aj odhodlanie voľačo podniknúť. Dostala som strach a tak som sa rozhodla zakročiť. Znova som si otvorila účet čiže som sa zaregistrovala. Prezývku vymyslela ona, podmienky ako používať túto stránku musela podrobne prečítať. Skúšala som ju a čítala to. Ako sa dajú získať bidy tak, aby za ne nemusela platiť tak to vedela hneď. Konečná bola dohoda. Ak chceš voľačo skúšať, tak iba pod mojím dohľadom. To ako dlho som vymýšľala heslo ani nepíšem. Len tak aby na to neprišla. Možno mnohý to považujú za ľahkovážnosť, ale každé dieťa je iné. Tá moja si dá povedať, ale musíte vedieť ako na ňu.
Hneď na začiatku som dostala dva krásne slohy. S tým mala na slovenčine dosť problém, ale teraz som do rúk dostala slohy na úrovni. Bohužiaľ bolo na nich vidieť, že to ozaj nepíše dospelý človek ale človiečik plný nádeje a samozrejme aj dávka najivity. Tak som jej dala podrobnejšie si prečítať príspevky, ktoré sú uverejnené na vašej stránke. Hneď pochopila, že tadiaľ cesta nevedie. Musím sa pochváliť, že za dosť krátky čas pochopila, že táto stránka je pre ňu samotnú dosť nebezpečná a jednoducho nie je ešte pre ňu. Odporúčala som jej radšej zahrať si svoju hru. Možno podaktorý poznáte hru The Sims3. Je to vlastne virtuálny život simíka, ktorý počúva príkazy jeho stvoriteľa. Takže akoby žila ďalší život v počítači. Dodala som iba jedno. V živote to nefunguje ako v hre – do políčka napíšeš „motherlode“ a na účet sa ti pripíše 50 000 simoleónov – peňazí. Takže som vlastne dostala jej vášeň pre hazard pod kontrolu. Aspoň na istý čas som schopná ju uchrániť od chýb, ktoré na deti číhajú.
Som na seba hrdá a dúfam, že nikto z hráčov takúto skúsenosť nezažije.
Veľmi často mi prebehne hlavou, že som sa nemala vôbec registrovať. Od toho momentu sa v našej rodine začalo priam scifi. Takže neviem presne povedať kto dostal druhú šancu. Ja alebo stránka za1cent. Veď uvidím ako sa bude dariť. Hrať budeme samozrejme obe. 

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.