Čo všetko sa môže stať

Po prečítaní jedného z príspevkov Krst ohňom som si tiež zaspomínala na nedávnu aukciu, ktorá ale pre mňa skončila presne opačne. Ja som bola tá, ktorá doplatila na hráčsku vášeň a hlavne túžbu vyhrať konečne niečo hodnotnejšie. Na televízor a takéto hodnotné ceny sa asi nikdy neodvážim prihodiť, ale na holiaci strojček na ten áno. Výsledok bol záporný. Tešil sa z neho niekto iný a nie ja. Ale aj takéto krsty ohňom patria k tejto hre. A samozrejme aj balík peňazí ten neodmysliteľne.
Keď spomínam balík peňazí, hneď sa mi vybaví nedávne zistenie. Tomu sa ale iba ťažko dá uveriť. Pracujem v školstve a keď vidím žiakov ako sú ozaj zbehlí v informatike, angličtine a ekonomike tak im môžem popriať do života iba čo najviac šťastia. To čo mi potom budúci maturanti povedali, skôr sa zdôverili ma iba utvrdilo v tom, že to šťastie budú potrebovať.

Keďže nie som  učiteľka veľa vecí sa dozviem, už či z ich života alebo z ich štúdia. Úspechov a neúspechov. Práve preto ma zarazila otázka. „A už ste počuli o stránke za1cent?“ Pravdupovediac ma až zamrazilo, ale nepriznala som sa. Urobila som dobre, pretože som si toho vypočula ozaj veľa. To, že nemajú 18 rokov ich nezastavilo. Kamarát už má a hrám pod jeho menom. Vlastne dnešný maturanti niektorí majú už 18. To ma ale v tom momente nenapadlo. Samotná myšlienka o tom koľko peňazí tu môžu stratiť ma napĺňala hrôzou. No na druhej strane možno keď sú taký zbehlí tak aj to šťastie sa k ním nakloní. Túto správu som počula od viacerých a z čistým svedomím ich sama delím na dve skupiny.
Študenti, ktorí nevedia čo s peniazmi. Ak machrujú ešte aj pred ostatnými aké je ich vreckové. Presná suma? Cca 40 a viac eur mesačne. Tak tomu už hovorím úžasný študentský život. Tá druhá skupina, ktorá tiež podľa mňa hazarduje, sú študenti, ktorí poberajú štipendium. Stretávam ich počas jedného dňa v škole, poobede i vidím v hypermarkete ako vykladajú tovar a domov prichádzajú neskoro. Keď si to tak vezmeme: Kedy sa učia? Veď na to aby poberali štipendium musia mať čo najlepší prospech. Jeden z nich mal práve krízu, keď som bola v práci nahlásiť kedy nastupujem do zamestnania. Momentálne MD. Vraj s peniazmi vychádzajú len tak tak a on by svojej priateľke chcel kúpiť jej vysnívaný parfém. Preto sa zaregistroval na tejto stránka. No 18 rokov už má, ale či aj uvažuje na 18 to neviem. To čo si privyrobí na brigáde by mal skôr dať mame. Dáva jej vraj polovicu a druhú plánuje vložiť sem a skúsiť šťastie. Mali by ste vidieť to odhodlanie, presvedčenie a to ako veľmi verí, že jemu sa to určite podarí. Držím mu prsty, pretože on si to zaslúži. A jeho priateľka má veľké šťastie nemyslíte?
Tento článok možno podľa niektorých nepatrí na blog, ale je dobré vedieť, že aj deti, či už skoro dospelí ľudia, sú vynaliezaví a sú v kontakte s touto stránkou. Ale keď sa tak rozhodli, nech sa im darí. Ako som písala sú to hlavičky. A to nepíšem o ich nápadoch ako vytvoriť podobnú stránku a spôsoby ako by pritiahli pozornosť hráčov na tú svoju zatiaľ však len virtuálnu web stránku tiež s množstvom aukcií. Jeden by neveril aké sú deti (dospelý!) vynaliezavý.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.