Vianoce už klopú na dvere

Vianoce, Vianoce prichádzajú. Kto by nepoznal túto pesničku, ktorá podobne ako každý rok  aj teraz sa stáva najväčším hitom. Valí sa na nás z rádia, z televízie, z väčších i menších obchodných domov. Proste zovšadiaľ. Mnohým z nás to poriadne lezie krkom, ale čo sa dá robiť? Obchodníci veľmi dobre vedia, že práve teraz prichádza čas ich žatvy. Preto sa o dušu predbiehajú v ponukách a snažia sa na seba upútať pozornosť za každú cenu.
Že sa pomaly, ale iste blíži čas radosti a obdarovávania našich najbližších, postrehol som nielen v samotných obchodoch, lež i v servise za1cent, kde sa sumy za vydražené predmety začínajú pomaličky potichučky dvíhať hore. Zdá sa mi, že tých, čo chcú získať za pár drobných hodnotný darček pre celú famíliu, pribúda každým dňom.
A čím viac aktérov sa zapojí do aukcie, tým výraznejšie dokážu zdvihnúť konečné ceny. Aby som bol úprimný, dnes si ani nedokážem predstaviť, kam ich až vytlačia trebárs dva týždne pred Vianocami. Ani ja a určite ani nikto iný sa nemôže čudovať zvýšenému záujmu zo strany dražiacich. Veď kto by nechcel potešiť svojich najbližších darčekom priam za symbolickú cenu? Servis za1cent je na to ako stvorený. Pravda za predpokladu, že pani Šťastena sa prikloní práve na vašu stranu.
Poviem to celkom otvorene,  či sa to niekomu bude páčiť alebo nie. V dražbe sotva uspejete, ak sa k vám bude šťastie správať macošsky. Poľahky sa vám môže stať, že prídete aj o ten posledný groš, ktorý ste si možno odkladali na horšie časy. Dražba totiž býva nevyspytateľná. Kto neverí, nech to skúsi. Ja som to už skúšal mnohokrát, no musím povedať, že výsledný efekt zďaleka nenaplnil moje očakávania. Ktovie, možno som mal až príliš veľké oči. Ale to nie je podstatné. Horšie je, že moja príprava na dražbu vyšla navnivoč. Stratégiu a taktiku, ktorú som premyslel do najmenších detailov, pokojne som mohol hodiť do koša. Bola mi nanič. Moji súperi ju vôbec nebrali na zreteľ.
Bezpochyby najväčšiu šancu na úspešný výsledok máte vtedy, ak si vyberiete dražbu, do ktorej nikto nenasadí automat. Ale to ešte nemusí znamenať, že už ste vyhrali. Ak vaše konto nie je dostatočne vysoké, o úspechu môžete iba snívať. Čím viac automatov sa do dražby zapojí, tým výraznejšie klesajú vaše šance, že z boja vyviaznete bez ujmy a so zdravou kožou. Ten boj totiž býva urputný a často krát i bezohľadný. Končí sa až vtedy, keď už aj tomu predposlednému aktérovi dražby dôjdu pomyselné patróny, v našom prípade bidy a keď už nemá ani peniaze na ich ďalší nákup.
Zákonite teda vyvstáva otázka.  Má vôbec zmysel púšťať sa do dražby, keď jej výsledok je poväčšine vo hviezdach? Prečo nie? Veď odvážnemu šťastie praje.Ak si pri nej zachováte chladnú hlavu, pevné nervy  a nenecháte sa príliš uniesť emóciami, svetlo na konci tunela  sa môže rozsvietiť práve vám. Ak ste ochotní podstúpiť určitú mieru rizika s tým nerozlučne spojenú, želám vám v tomto predvianočnom dražení veľa šťastia. Som presvedčený, že ho určite budete potrebovať.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.