Ako som sa dala na „hazard“…

Či už s tým súhlasíte, alebo nie, istým spôsobom to hazard je. Riskujete „niekedy“ ťažko zarobené peniažky, aby sa len tak za pár minút vyparili bez akéhokoľvek zisku. Teda aspoň v mojom prípade. Vlastne nie, musím sa opaviť, môj zisk boli výčitky svedomia. Prečo? Som na materskej. Počítame každý centík, aby sme vydržali do ďalšej tatovej výplatky a do toho smutného rodičovského príspevku. A potom príde akýsi malý diablik, ktorý Vás zožiera dovtedy, kým to nevyskúšate. Jasné, že som podľahla. A navyše už pár minút po zaregistrovaní sa mi vrátil vklad výhrou 15 Euro a 200 BIDov. A to dodalo chute a nádeje. No asi som vtedy mala skončiť. Lenže ja som chcela viac, túžim po iPade. Všetko ostatné ma tam až tak netrápi. Zišiel by sa do práce, keď sa tam o rok vrátim. 🙂

Ale… Stále je nejaké lenže alebo ale, teraz to bolo – ale 750 BIDov nestačí! Jasné, že som sa pokúsila navŕšiť kredity a jasné, že som to nerobila bezhlavo. Pozorovala som dlho, spoznala som mnoho fínt, držala v rukách stopky a naučila odhadovať, kedy končia tie automaty (lebo mnohí tam vždy nechajú len ten minimálny počet prihodení 🙂 ), naučila som sa, kedy nemá zmysel zasahovať, kedy sa bijú medzi sebou tí ostatní, Jasné, že na 100 %, ba ani na 90 % sa to vypočítať nedá, ale istá pravdepodobnosť výhry sa zvýšiť dá. Tak človek mieni, túži, verí, ale nakoniec mu dopriate nie je. Teda aspoň mne nebolo. Skúšala som zvýšiť svoj stav kreditov, dražením niečoho menšieho, kde bolo menej podobných zúfalcov ako ja, avšak nepodarilo sa, iní mali tých nešťastných BIDov viac. Dokúpiť si ďalšie? O ďalšie peniažky už rodinu naozaj nemôžem pripaviť – lebo ešte som sa nepriznala, ale raz som mala pocit, že to výjde a tak som si 200 BIDov dokúpila. A bach… Nič z toho. Čo ďalej? … No nič. Veď na konte mi svieti 0.
Áno ja viem, že sa to oplatí. Oplatí sa kúpiť si napríklad 5000 BIDov a pravdepodobnosť, že v niektorej z tých aukcíí uspejem bude vysoká a stále to bude so ziskom. Ale kde vziať na tých 5000 BIDov?! A výjde to určite? Nemôžem sa ani odfotiť s výhrou, nemám ani vlastný blog a som síce autorom a administrátorom dvoch webových stránok, ale tam sa určite reklama na takýto portál nehodí. Tak, čo už. No! Mám zodpovednosť k rodine a preto sa opäť stávam matkou na plný uväzok a „len“ pozorovateľom. Opäť sa venujem deťom a opäť pokojne zaspávam. A nemusím ani nastavovať budík, aby som bola v správnom čase na „správnom mieste“. Nevravím, že končím, moja túžba po iPade je vyššia, ale teraz nechám šťastenu oddychovať. Potom sa možno vyskytne nejaká práca na dohodu, a nájdu sa nejaké drobné na ďalšie nový BIDíky… a potom možno niekto niečo nebude až tak chcieť ako ja…a potom možno opäť od radosti vykríknem „ano, ano, ano“. Zatiaľ Vám všetkým držím palce a splnenie Vašich – hoci materiálnych – ale predsa snov.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.