Bidový adrenalín

Ahojte. Tak rozhodla som sa prispieť aj ja. Myslím že vyše roka som pokukávala po stránke za1cent, ale nikdy som nenašla odvahu pustiť sa do toho. Čítala som blogy, sledovala užívateľov, písala som si poznámky… A stále som si myslela, že pre nováčika nie je jednoduché vyhrať. Čo ma najviac odrádzalo pustiť sa do aukcie, boli užívatelia s premyslenými menami „maxbid“, „superbid“ do “ neba volajúci bid“. Keď sa mi aj niečo páči a zbadám tam niekoho s podobným menom , kto i len na začiatku má jedno prihodenie, tak ja sa do toho rozhodne nepúšťam. Prosto sú to starí lišiaci. A ja si pripadám jak malý preplašený „zajko“. Ale raz som sa predsa len rozhodla do toho pustiť. Veď čo, nič sa nestane, keď aj nevyhrám.

Kúpila som si balíček bidov. Ani nehovorím ako sa mi žalúdok stiahol a srdce rozbúšilo, keď som prvý krát urobila prihodenie a následne spustila automat – veď automat dávajú na začiatku machri so spústou bidov, prečo neurobiť zo seba zlú.
Myslela som si, keď to zbadajú, povedia si „tak do toho sa predsa nepustím tá má určite na konte veľa bidov“, tak do toho nejdú. Toto si myslím ja, keď vidím hneď na začiatku spustený automat. Ale opak bol pravdou, nedá sa spoliehať len na to. Do aukcie sa prihlásil prvý, druhý, tretí a ja som skoro odpadla. Oblial ma studený pot a premýšľala som. Som v háji, nič z toho asi nebude. Môj automat urobil posledné prihodenie a ja som váhala, spustiť ho odznova, alebo vyčkať. Spravila som vyčkávací manéver a povedala som si, kde sa dvaja bijú tretí vyhráva. A čakala som, síce nie dlho, ale čakala a opäť som spustila automat. Nie som veľmi adrenalínový tip, ale toto stojí zato. Zrejme by som asi umrela, keby som mala skočiť bungee jumping. Hrdlo sa mi zovrelo a srdce som počula biť ako na poplach. Tie tri minúty čakania, fúha. Prvý to vzdal, druhý a ja – JA SOM TO VYHRALA.

Opäť ma zalial ten zvláštny pocit. Vyhrala som balíček vyše 700 bidov, ale tešila som sa akoby som vyhrala auto. No a na druhý deň, ja hrdinka som sa pustila do ďalšej aukcie. Posilnená víťazstvom som som si trúfla na mobil. Opäť som sa pokúsila vyčkávať a zažívať môj aukčný adrenalín. No ale našlo sa ich ešte zopár, čo vyčkávali. Môj vyčkávací manéver mi nevyšiel, našiel sa niekto, kto bol vytrvalejší a môj bidoví stav bol na bode mrazu. Pozerala som na obrazovku a moje ego razom padlo. Opäť som len pozorovateľ, môj bidový stav je nulový, ego je pokorené, ale viem že súťaživosť vo mne teraz drieme, ale raz sa predsa musí zobudiť.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.