Automat: pre a proti

Služba Automat je veľmi pohodlná. Umožňuje nám bidovať, aj keď nie sme fyzicky za počítačom, alebo keď chceme naraz bidovať na viacerých aukciách. Automaty nám šetria čas. Veď si priznajte,  koľko strávite času za aukciami? Automat je jednoduché riešenie.

Na druhej strane sú tu raz za čas aukcie kedy nie je výhodné použiť automat, kvoli tomu, že automat musí byť nastavený najmenej na cca. 45 bidov. Vtedy sa môže stať, že aukciu vyhráte i za menší počet Bidov. Tak kedy a ako používať automaty?

Neexistuje žiadna jednoduchá odpoveď.  Záleží na rôznych faktoroch. Osobne, ak je to možné, radšej na začiatku prihadzujte ručne, aby ste si spotrebu Bidov mohli kontrolovať. Ale je častým javom, že veľa aukcií bolo vyhraných vďaka tomuto nástroju. Niektorých to potom odrádza. Iste, potom je nutné, pre čo najväčšiu šancu vyhrať aukciu, používať automat.

Ak sa rozhodnete používať automaty, tak už ísť do toho naplno a počet bidov nastaviť čo najvyšší. Vtedy vám poriadne stúpa adrenalín, no keď porazíte všetkých súperov, tak ten zážitok stojí za to. Ďalšia rada je mať železnú zásobu bidov, ktorú viete rýchlo použiť, keď vám už dochádzajú bidy, ktoré ste pôvodne chceli použiť. Aukcia je ale stále výhodná a vy sa jej nehodláte vzdať. No kedy je tá hranica, kedy sa to ešte oplatí a už nie…

Z ostatných príspevkov na blogu som sa dozvedel, že dobrou taktikou je robiť si poznámky. Takto si mnohí z vás určite vypĺňajú voľný čas. Je dobré mať prehľad. No kde je tá hranica?

To sa jednoznačne povedať nedá. No v priemere to vychádza, že ak si vezmeme porovnanie bidov z ukončených aukcií, tak sa to pohybuje okolo 250 – 300 bidov. To je priemer. Ale nikde nie je napísané, že aukciu nemôžete vyhrať i za 3 bidy.

Druhá vec je šťastie. Automaty je potrebné nastavovať s vedomím, čo vás čaká. Myslieť o krok vpred. No ozajstný úspech sa často dostaví s prispením trochy šťastia. Šťastie je i vystihnúť ten pravý okamih, kedy sa pustiť do aukcie. Samozrejme nechceme predsa tráviť celé noci za aukciami. Je pravda, že v noci súperí menej hráčov, ale aj cez deň, je možné vyhrať aukciu veľmi výhodne.

Dúfam, že som vám poskytol aspoň nejaké užitočné informácie a rady! Veľa šťastia pri prihadzovaní automatmi! A čo si myslíte vy? Podeľte sa s názormi na automaty dolu v diskusii.
S pozdravom
nigamiso

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.