Pokračovanie

Vitajte. Vstupom by som chcel objasniť názov príspevku. Po prvé – obnovil som svoju účasť v servise. Neviem však či slovo „účasť“ je akurát to správne. Keď už všetci píšu o licitáciach ako o „hre“ tak som si pomyslel, že sa to hodí. Dôvodom mojej likvidácie účtu bolo, ako sa dá určite ľahko domyslieť, naivná strata dosť veľkej sumy. Je to však už históriou a nebudem Vás tým zaťažovať. Chcel by som sa však vrátiť k vpisu pod názvom “ Ľudská tvár servisu“. Opíšem Vám jednu z aukcií, ktorej som sa zúčastnil.
Predmetom Aukcie bol Balíček BIDov. Začal som dražiť od samého začiatku. Začalo sa od stovky – myslel som si, že sa draženie skončí veľmi rýchlo.
Na chate to aspoň tak vyzeralo. .. Ale mýlil som sa. Chat sa veľmi rýchlo stal miestom diania. Výhražné vpisy a obyčajné strašenie. Obyčajne na to nereagujem, ale tentokrát som nevydržal. Nové vpisy pribúdali a keď som na chate zazrel „ Vypadni! Nikto Ťa tu nechce!“, ktoré bolo adresované mojej osobe, odpovedal som iba jedným emotikonom – „Palec dole“, čo malo znamenať, že to sa mi to asi nepodarí a na účte toho veľa nemám.  Ale po chvíli som sa veľmi zdivil. Autorka predchádzajúcich komentárov odpovedala  „darčekom“. Aukcia ešte trvala nejaký ten čas, ale už bez výrazných narážok na moju osobu. Predošlí účastníci sa tiež akoby vytratili, podľa mňa to bola svorka, ktorá hrá spoločne. Aukciu som vyhral. Samozrejme tešil som sa, až som zvískol. Prvý krát som sa tu stretol s „ľudskou tvárou“ servisu a posledná výhra ma motivovala.
Tu by som chcel trošku zmeniť tému a porozprávať  Vám o sne môjho syna, ktoré tajne dúfam budem môcť niekedy splniť.  Čítajúc Vaše vpisy a komentáre k aukciám, vyhrané predmety prinášajú toľko radosti do Vášho života. Niekto vyhrá predmet pre synovca, iní parfém či mixér  pre manželku atď. Ja tiež dúfam, že sa mi podarí vyčariť úsmev na tvári môjho syna. Preto som sa sem vrátil.
Ešte keď som bol malý, fotografia ovládla môj detský svet. Začal som v časoch, keď Smiena 8 bola „dobrým foťákom“. Svojím hobby som nakazil aj môjho syna. Tiež vláči foťak všade so sebou. Kedysi dávno tomu, moja Minolta – vtedy jedna z prvých digitálnych fotoaparátov, bola už trochu zastaralá a prišiel čas na zmenu. Bohužial, kúpa nového dobrého foťáku bola mimo náš rodinný rozpočet. Preto som kúpil používaný, ale nie príliš drahý foťák cez internet. Nový „prírastok“ dostal môj syn a ja používam starú Minoltu. Trošku som sa bál, že chlapec bude „ohŕňať nosom“ ale mladý sa veľmi potešil a z novým fotoaparátom sú nerozluční.  Má ho so sebou vždy pre prípad, ak by sa naskytla príležitosť na spravenie zaujímavých fotiek.
Po tom, čo som dostal správu s informáciou o servise, rozhodol som sa zaregistrovať. Pomyslel som si, snáď sa mi podarí vyhrať poriadny fotoaparát za veľmi malé peniaze. Akurát sa dražil Nikon – teraz už viem, že je to jeden z najdrahších ponúkaných foťákov. Cena bola dosť lákavá. Trošku mi trvalo až som sa oboznámil s pravidlami a prišiel na to, koľko BIDov tak naozaj potrebujem pri tohoto typu aukciách. Teraz už nemám s čím prihadzovať, ale verím, že sa to onedlho zmení. Príde čas a ja si na to kľudne počkám. Pokojne a bez väčších príprav a stratégií, začnem dražiť darček pre môjho milovaného syna a verte mi – na chate nenájdete vpis „Toto je moje“.

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.