Preteky v zbrojení

Na otázku „s čím sa spájajú aukcie za1cent.sk?“ by som mohol odpovedať rôzne. Na túto otázku sa dá totiž odpovedať rôzne. Ale na otázku „čo ti pripomínajú aukcie s Balíčkami BIDov?“ by som odpovedal, že mi pripomínajú preteky v zbrojení. 
Hoci sa táto formulka v posledných rokoch veľmi nevyužíva, ľudstvo má s tým dočinenia prakticky od začiatku. Už niekoľkých desaťročí sa tento pojem dáva do súvislosti s dvoma veľmocami: USA a Ruskom (kedysi ZSSR). Čím je zbrojenie asi nemusím vysvetľovať. Veď už sám názov to hovorí. Keď sa prizerám aukciám s balíčkami BIDov, tak priebeh takejto aukcie pripomína práve takéto zbrojenie. Týka sa to hlavne Rastúcich aukcií. Výhercami sú väčšinou tí istí užívatelia. 

Práve takéto superveľmici sa každodenne vyberajú na lov a skoro vždy „korisť“ ulovia. Čo je ešte zaujímavejšie, najskôr svoj terén označia a až potom na ňom lovia. Nech sa niekto skúsi čo len priblížiť… Dôsledky takéhoto konania bývajú rôzne. Niekedy sú straty dosť veľké, častokrát s obeťami. Koniec je však väčšinou ten istý, tj. vyhráva ten, kto si terén označil. Samozrejme, tajomstvom nie je samo označenie terénu. To by bolo príliš ľahké. Háčik je v tom, že iní Užívatelia rozpoznajú osobu, ktorá terén označila. Hlavne vďaka tomu, že tento hráč vyhrával pravidelne balíčky BIDov. A ak niekto pravidelne vyhráva, tak sa jeho účet obohacuje o ďalšie a ďalšie kredity. Takto sa kruh uzatvára. Veď kto sa postaví takému do cesty? A balíčky sa delia medzi osoby, tzv veľmoce. 
Vráťme sa teda k námetu príspevku. Častokrát mám pocit, že sa títo hráči nezúčastňujú aukcií o konkrétne predmety. Prečo? Myslím si, že na to majú aspoň dva dôvody:
  • Prvý dôvod je dosť jednoznačný a týka sa limitu vyhraných aukcií s predmetom. Ak takýto hráč vyhral 5 predmetov, tak si musí počkať, až sa limit uvoľní aspoň o jednu vec.
  • Druhý dôvod môže súvisieť s presvedčením, že takýto užívateľ ešte nenazbieral vystačujúci počet kreditov, potrebných na vyhranie aukcie. 
Preto superveľmoci aj naďalej horúčkovito zbroja… Až strach pomyslieť čo sa stane, keď sa takíto dvaja stretnú… 
Možno túto tému budem riešiť aj v ďalšom príspevku.. 
Ak si sa už stretol na aukcii s takýmto hráčom, a možno sa ti aj podarilo vyhrať, napíš o tom. A pri tom si privyrobíš ďalšie kredity. 
Rumcajs

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.