Hľadajúc jednorožca

V živote, ako to bežne býva, sú radostné chvíle ale aj tie, plné smútku, svetla a tmy. Každý z nás sa snaží chytať čo najviac tých radostných okamihov a pritom zabúdať na tie smutné zážitky. Každý z nás hľadá niečo zaujímavé, nevšedné a fascinujúce zároveň. Chceme dobíjať svet, získať poklady, chytiť zriedkavé zviera alebo sa zapísať do histórie. Ja som si tiež dal takýto záväzok. Povedal som si, že musím dobyť svet a vďaka servisovi za1cent.sk sa stanem rozpoznateľný tým, že… nájdem a chytím jednorožca. Áno, presne tak.. to bol môj cieľ!

Musíte uznať, úloha dosť ťažká, ale určite sa dá splniť. Maximum úsilia a veľký kus šťastia určite nezaškodia. Prieskum terénu začal už veľmi dávno. Na začiatok som dostal od servisu 10 kreditov, ktoré mi mali pomôcť dôjsť do cieľa. S takýmito zásobami som sa vybral na lov. Na moje veľké počudovanie, po dosť krátkom ale za to veľmi intenzívnom hľadaní, sa mi podarilo nájsť celé stádo jednorožcov! Niektoré boli ešte mladé (kulmy, hračky pre deti, bony) a pre mňa osobne málo zaujímavé. Dalo sa však vyhliadnuť krásne a dorodné jednotlivce (laptopy, televízory či mobilné telefóny). „Euréka!“ – vykrikol som a čím skôr som pustil moje kredity do hry. Ale veľmi rýchlo som o moje Bidy prišiel… Nevedel som však prečo? Krásne a oslňujúce jednorožce sa zachovali voči mne takto… Táto prehra ma však nezlomila. Vybral som sa do mojej pokladnice, po nové, silnejšie bidy, ktorých bolo v tomto prípade omnoho viac. Pokladník nerobil problémy, vyplnil potrebné papiere a už onedlho som sa vybral na moju poľanu s celým vozom kreditov. Boli tam, a bolo ich akoby viac a aj báli sa trochu menej. Zaparkoval som voz s bidmi na samom strede poľany a sám som sa schoval medzi kredity. Takto som čakal na môjho prvého, krásneho jednorožca. Prvý odvážny sa objavil už po chvíli a s chuťou sa pustil do mojich dobrôtok. Hneď za ním sa pridal druhý, aj tretí. Onedlho som už mohol bez problému zacítiť ich fučanie na mojom rameni, nechali sa aj pohladkať. Čistá radosť, šťastie a úsmev od ucha k uchu. Sú moje!!! Ale v tom sa náhle z lesa vynorila skupiana zbojníkov s povrazmi (tisícami bidov) a už po krátkej chvíli ma obrali o môj sen – mať jednorožca. Týmto spôsobom uväznili tie najkrajšie jednotlivce, tie s krásnymi rohmi a zmizli niekde v hlbinách lesa. Môj krik bol na nič… „Nechajte ma vyhrať!“, „Ludia, utekajte odtiaľto!“ Na koniec som iba započul..“Vidíš, kto je tu šéfom?“, „Choď domov, deti ti plačú…“
Ako sa mám vrátiť domov? Veď som mal prísť na krásnom jednorožcovi. Mal som sa z neho tešiť dlhé roky. Stratené kredity, jednorožce, po ktorých sa zem zľahla a o radosti radšej nespomínajúc.. Či sa mi to oplatilo? Podarí sa mi to vôbec niekedy? Chytím jednorožca? Dúfam, že jedného dňa áno… rátam s tým. Veď každý môže snívať. Sny a ich realizácia sú predsa najdôležitejšou vecou v živote!
Zdravím Vás
Robin Hood v a(u)kcii

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.