Hra emócií

Chcel by som sa podeliť s emóciami, ktoré cítim zakaždým, keď začínam dražiť na aukciách s Bidmi. Počúvajte, neviem ako Vy, ale ja sa cítim pri dražení ako na trampolíne. Najprv si prezerám stránku a vyhľadávam nuly. Najlepšie je, keď nájdem dva, alebo tri balíky s bidmi, ktoré sa začínajú v tom istom čase. Sily potencionálnych protihráčov sú vtedy rozdelené na tri fronty. Takže, mám väčšiu šancu na výhru. Keď začínam „poľovať“, stávam sa nervózny, počítač je ako na zlosť pomalý , iní sú rýchlejší odo mňa.
Prezerám si prezývky, hmmm tak tomuto radšej ujdem z cesty, ďalší hrozí na chate, iný je neznámy. Určite sa tu všetci prihrnú. Dávam si odchod a poľujem ďalej.

Prešlo trochu času, a konečne po sledovaní mnohých potýčiek (tak sa tiež dá dozvedieť, kto koľko stratil a kto vyhral) – mám! Pristupujem do hry! A začína sa naplno! Zazerám na stopky, čísla sa menia smerujúc k nule. Srdce mi začína biť rýchlejšie a najdlhšia je tá posledná minúta. Tie sekundy idú tak pomaly! Zadržiavam dych, tisíc myšlienok prebieha mi hlavou. Prihodí niekto alebo to vyhrám? Pridajú sa automaty? Adrenalín mám ponad normu, tep takisto! Ďalej to už býva rôzne. Keď sa konečne objaví nápis „ukončená“, ooooch, to je úľava! Vzduch mi vychádza z pľúc ako z balóna. Dobrú náladu a široký úsmev mám na tvári po celý deň. Nie je vôbec dôležité, že je to iba 97 Bidov. Hlavné je to, že sú moje! Som víťazom a som sám so sebou spokojný. A ešte viac som šťastný z toho, že som vôbec nemusel o tie bidy bojovať! 
Ale takto to prebieha iba zriedkavo. Väčšinou sa nájde protihráč, ktorý ma bije svojimi bidmi ako palicou. Dať mu zvíťaziť alebo bojovať ďalej? Boj myšlienok  a „klik“, uvidíme či vydrží! Niektorí to vzdajú, iní zas prebíjajú moju cenu – chápem to, každý chce zvíťaziť! Serce opäť bije rýchlejšie, v hlave hotový zmätok! Až to vzdávam! Nastavujem automat.  Iba tak môžem zistiť, či ešte niekto číha a chce zaútočiť bez upozornenia. Môže byť hocijako. Keď sa premietne môj login s automatom, pár odvážlivcov skúša prebíjať ručne. Pozerám sa na to a v duchu si myslím: vzdajte to. Ja nemám 10 bidov, veľká škoda tých Vašich! Ešte mi tu niekoho privoláte! A aj vtedy sa môže situácia vyvinúť inak. Nájdu sa tak tvrdohlavé loginy… prebíjajú ručne, akoby si nevedeli nastaviť automat (alebo cvičia na aukciu Stop automat), aby to mohli konečne vzdať po utratení veľkého množstva bidov. 
Ešte horšie to je, keď sa do hry zapoja nové automaty. Supy zazreli korysť, tak sa zlietajú, aby si mohli zobnúť niečo pre seba. V takejto situácii nervy dávajú o sebe vedieť. Sú dve možnosti: znechutený celou situáciou to vzdávam, alebo bojujem ďalej. Hojdačka nástrojov je tu opäť – čo robiť?! Nie som si istý, či vyhrám. Čím viac bidov môžem vyhrať, tým viac poľujúcich supov! Vzdávam to! Nechcem sa prizerať ako sa môj automat blíži k nule. Nemôžem sa pozerať, lebo nejaká vnútorná sila ma núti zmeniť automat. Stratil som týmto spôsobom veľmi veľa bidov. Vypínam počítač. Nechcem sa pozerať na moju prehru! Náladú mám pokazenú po zvyšok dňa. Ale aukcie sú ako magnet, svojou neviditeľnou silou ma k sebe priťahujú. Na druhý deň opäť číham na bidy. Je to strašne mozoľná práca, ale kôpka s bidmi pomaly rastie. Vyhral som už dve veci. A poviem Vám, že ak po takomto zdĺhavom zbieraní zvíťazíte, akákoľvek výhra prináša toľko radosti, čo výhra milióna v lotérii. Umením nie je vlastniť celý batoh bidov a aukciu vyhrať. Podľa mňa je umením bidy nazbierať – vtedy si ozajstným víťazom!
Srdečne pozdravujem všetkých spoluhráčov. Želám Vám veľa výhier. Dúfam, že pri dražení nedostanem infarkt…. ha, ha… dúfam, že ani Vy!
zberateľ

Author: wellbid

Share This Post On

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.